איך לנקות את הבית באופן יסודי

איך לנקות את הבית באופן יסודי?

הגיע הזמן לבצע ניקיון יסודי בבית, אבל אין לך מושג איך מתחילים? סירקל כאן כדי לעזור! קרא את המאמר הבא, בו נפרט כמה טיפים חשובים ואנו מבטיחים שתדע בסופו איך לנקות את הבית באופן יסודי. 

אז איך לנקות, ממה להתחיל?

1. נקה את כל הבית, ולא חדר אחד בכל פעם

הניקיון יעיל הרבה יותר אם בוחרים משימה אחת (ניקוי אבק, שאיבת אבק, שטיפה) ועושים את אותה משימה בכל חדר בבית, במקום לנקות את המטבח, חדרי הרחצה ואז חדרי השינה. לעשות את זה ככה מונע ממך להרגיש כאילו אתה נמצא במחזור ניקיון אינסופי, ומתחיל את אותה משימה שוב ושוב.

2. אסף את כל כלי הניקוי שלך בדלי

הימצאות כל מה שאתה צריך בשביל לנקות במקום נייד אחד מקל על ביצוע העבודה. לא תבזבז זמן בחיפוש כלים בזמן שאתה מנקה, ולא תצטרך לדאוג לאסוף אותם לפני הסיבוב הבא שלך.

3. הסר את הבלאגן

לפני שאתה בכלל מתחיל לנקות, עבור חדר חדר ותרים את כל הבלאגן שנמצא על הרצפה. כשאתה אוסף כל פריט – עיתונים, בגדים מלוכלכים, נעלי ספורט ישנות – שקול אם עליך לשים אותו במקומו, לזרוק אותו או לתרום אותו אולי.

4. ניקוי ושאיבת אבק

לפני שתתחיל לאבק, וודא שמאווררי התקרה כבויים. מרכז את האבק שלך בחלק העליון של הרהיטים ובחלקים התחתונים של המדפים, על מעקות, מסגרות תמונה, כפתורים ומסכי טלוויזיה. עבור אזורים שקשה להגיע אליהם, כמו תריסים ומדפים עליונים, קשרו בד מיקרופייבר לקצה המגב או המטאטא. החלף את הסדינים בחדרי השינה לפני שאתה שואב אבק.

5. ניגוב מראות וזכוכיות

השתמש במטלית מיקרופייבר לחה אחת, ואחריה במטלית יבשה אחת כדי לנגב את כל המראות ומשטחי הזכוכית.

6. חיטוי משטחים

עבור בבית שלך ונגב את המשטחים הקשים – ממשטחים, מכשירי חשמל וארונות ועד ידיות לדלתות, מתגי תאורה, שלטי מזגן ועכו'. עליך לחטא חלק מאותם משטחים, במיוחד אלה העלולים להעביר חיידקים לאצבעות ולפנים. תכין תמיסת חיטוי לא רעילה על ידי ערבוב של רבע עד חצי כוס חומץ לבן או תפוחים עם כוס מים.

7. התמקד באמבטיות, כיורים ושירותים

איך לנקות את הבית - ניקוי האמבטיה

רסס חומר ניקוי על כיור המטבח ואז על כיורי אמבטיה, אמבטיות ושירותים. תן לו לשבת כמה דקות כדי שהוא יספיק להמיס לכלוך וכתמים. ואז חזור למטבח והתחל לקרצף. אל תשכח לנגב את החלק הפנימי של המיקרוגל. 

8. לטאטא ואז לנגב

טאטא את רצפות המטבח וחדר האמבטיה. התחל לנגב מהפינה הרחוקה ביותר של החדר ועבור אחורה לכיוון הפתח (כלומר, אל תנגב את עצמך לפינה). שטוף את המגב בכל פעם שתשלים אזור בגודל של 1.5 מטר על 1.5 מטר. 

איך לנקות את הבית באופן יסודי - לטאטא ואז לנגב