איך לנקות מכונת כביסה

איך לנקות מכונת כביסה?

אז איך לנקות מכונת כביסה שאלתם? מי בכלל ידע שצריך לדעת איך לנקות מכונת כביסה מעובש או איך לנקות מכונת כביסה מריח רע? אך מסתבר שזה דבר חשוב והכרחי. המשיכו לקרוא ותלמדו בדיוק מדוע ואיך עושים זאת. 

למה ללמוד איך לנקות מכונת כביסה?

אם אתה חושב על זה, מכונת הכביסה שלך מופגזת כל הזמן בחתיכות מזון, סיבים וחומרים אורגניים אחרים העלולים להיתפס בפינותיה. גם הסביבה הרטובה והחמה בתוך המכונה מהווה קרקע מושלמת לטחב ועובש, במיוחד באזורים שקשה להגיע אליהם, אשר לעולם לא יתייבשו לחלוטין. בנוסף, חומרי ניקוי ומים מלוכלכים יכולים להצטבר, מה שעלול להקהות את בגדיך ולסתום את המנגנונים. בקיצור, כל הלכלוך הזה שווה למכונה פחות נקייה.

איך לנקות עם חומץ?

איך מנקים מכונת כביסה עם סודה לשתייה

רק כמה מרכיבים פשוטים שכנראה כבר עומדים לרשותך הם כל מה שאתה צריך כדי להפוך את המכונה שלך למצוחצחת.

חומרים:

  • חומץ לבן
  • סודה לשתייה
  • מי חמצן (אופציונלי; השתמש אם יש לך עובש)
  • סמרטוט
  • מברשת שיניים

איך לנקות מכונה עם חלון קדמי

שלב 1:

התחל על ידי ניגוב הפינות והנקיקים בחלק הפנימי של החלון באמצעות סמרטוט טבול במעט חומץ. ודא שאתה לא משתמש בשום דבר שעלול לשחוק את הזכוכית מכיוון שהיא עלולה להישרט. אתה יכול גם להשרות את כל החלקים הנשלפים בתערובת של מים וחומץ. 

שלב 2:

לאחר שהחלקים החשופים נקיים, התמודד עם החלק הפנימי. תלוי בגודל הדגם שלך, מלא את מתקן הניקוי הנוזלי בכוס או שתיים של חומץ. החומצה בחומץ תסייע בפירוק כל מים מלוכלכים וחתיכות סבון ותחטא את המכונה.

שלב 3:

הגדר את המכונה שלך על הפונקציה החמה ביותר, על תכולה מלאה והפעל – ללא בגדים.

אם למכשיר שלך יש הגדרת חיטוי, השתמש בה.

כשתסיים, בדוק את פנים המכונה ונגב את החלקיקים שעלולים להשתחרר במהלך מחזור הכביסה.

שלב 4:

ייתכן שהמכונה שלך עשויה להפיק תועלת גם מצעד נוסף במלחמה בריחות וסבון. אם לדעתך כן, הוסף 1/3 כוס סודה לשתייה והפעל את המכונה שוב על טמפרטורה גבוה. כדי לחסוך במים אפשר להחליף מדי חודש בין סודה לשתייה לחומץ. רק הקפידו לא לערבב את הסודה לשתייה (בסיס) ואת החומץ (חומצה) באותו מחזור כיוון שהם ינטרלו זה את זה. זה לא יפגע במכונה, אבל תאבד את ההשפעות המיטיבות של כל אחת מהן.

איך לנקות מכונה עם פתח עליון

ראשית מלא את המכונה במים חמים (ללא בגדים). הפסק את מחזור הכביסה והוסף 3 כוסות חומץ. תן לזה לשבת שעה לפני שתמשיך במחזור. בזמן שאתה מחכה, השתמש בתערובת שבתוך המכונה לניקוי של החלקים החיצוניים, או השתמש במעט סודה לשתייה ומים. כשתסיים, סגור את המכסה ותמשיך במחזור הכביסה עד שהוא יסתיים.