איך לנקות קומקום - קומקום נקי

איך לנקות קומקום?

קומקום חשמלי זו דרך נוחה להרתיח מים לתה, משקאות אחרים או אוכל. מכיוון שמים רותחים שוב ושוב בתוך הקומקום, הם יכולים להגיע להצטברות אבנית בתחתית שלו. הצטברות זו יכולה להתחיל להתקלח בתה או במזון שלך, והיא גם מאטה את חימום הקומקום שלך. כדי לנקות את הקומקום החשמלי, נסה מלח לימון, לימון טרי או השתמש בסודה לשתייה. במדריך הבא נפרט בדיוק איך לנקות קומקום בשיטות השונות. 

ניקיון קומקום באמצעות מלח לימון

מלח לימון לניקיון קומקום

1. קנו מלח לימון. מלח לימון יכול לעזור להסרת אבנית מקומקום חשמלי ולמניעת הצטברותה. מערבבים תמיסה של מים ומלח לימון בחלקים שווים. ממלאים את הקומקום עד האמצע או שלושה רבעים עד למלואו.

2. מרתיחים את התמיסה בקומקום. כדי לנקות את פנים הקומקום ולהסיר כתמי אבנית, הפעל את הקומקום עם התמיסה בתוכו. הביאו אותו לרתיחה.

אם האבנית בתוך הקומקום ממש גרוע, הגדילו את כמות מלח הלימון בתערובת. הרתיחו שוב.

3. תן לקומקום לספוג את התערובת. כאשר הקומקום הגיע לרתיחה, כבה את הקומקום ונתק אותו. תן לתמיסה להיספג בתוך הקומקום למשך כ- 20 דקות. לאחר 20 הדקות, שפכו את התמיסה.

אם ההצטברות ממש חמורה, השאירו את התמיסה בקומקום זמן רב יותר.

4. שפשפו את פנים הקומקום. אם האבנית ממש גרועה, השתמשו בספוג או מטלית שאינם מתכתיים כדי לקרצף את הפנים. עשו זאת לאחר שנתתם למלח הלימון להישאר בקומקום לאורך זמן.

וודאו שאתם לא משפשפים את גוף החימום בתחתית הקומקום.

5. שוטפים להסרת מלח הלימון. שטפו את הקומקום החשמלי במים. יתכן שתצטרכו לשטוף מספר פעמים כדי להסיר את ריח מלח הלימון. נגבו את החלק הפנימי עם מטלית. תנו לזה להתייבש.

אם נותר טעם או ריח של מלח לימון בקומקום, הרתיחו בו מים שוב ושפכו אותם. זה אמור להיפטר מהריח. הרתיחו מים מספר פעמים אם ריח מלח הלימון או הטעם לא ייעלמו.

איך לנקות קומקום עם לימון טרי?

איך לנקות קומקום עם לימון

אם יצרן הקומקום שלך קובע שאסור להשתמש במלח לימון כדי לנקות את הקומקום שלך, אתם יכולים להשתמש בלימון טרי במקום. הכינו תמיסה עם לימון ומים. סוחטים לימון למים ואז חותכים את הלימון ומניחים את הפרוסות במים. ממלאים את הקומקום בתמיסה זו.

מרתיחים את המים ונותנים להם להישאר בקומקום למשך כשעה.

שופכים את המים ושוטפים את הקומקום.

לחלופין, ניתן להשתמש בליים במקום בלימון.

איך לנקות קומקום מאבנית עם סודה לשתייה?

אפשרות ניקיון נוספת היא להכין תמיסה של סודה לשתייה ומים. מערבבים כפית סודה לשתייה עם מים. יוצקים את זה לקומקום החשמלי ומביאים לרתיחה.

נותנים לתמיסה להשרות במשך כ -20 דקות. לאחר מכן, שופכים את התמיסה ושוטפים במים קרים.

זה אמור להסיר את האבנית שבתוך הקומקום.