איך לנקות תכשיטי כסף

איך לנקות תכשיטי כסף?

אז..איך לנקות תכשיטי כסף? ניקוי התכשיטים שלך, במיוחד אותם חתיכות כסף שמתמלאות כתמים כל כך בקלות, ככל הנראה איננה אחת המשימות שבראש רשימת המטלות שלך. אף על פי שזה פשוט לביצוע, קל מאוד לדחות את פרויקט הניקיון הזה, המוזנח לעיתים קרובות, מכיוון שחתיכות הכסף שאנו עונדים מדי יום, כמו עגילי הכסף שאינך מורידה או השרשרת הקבועה, לא תמיד מכתימות במהירות. 

תכשיטי הכסף השחוקים הם לעתים קרובות אלה שזקוקים לליטוש מדי פעם. תכשיטי הכסף המשובחים יותר שיושבים בקופסאות או במגירה, שמתכהים מחשיפה ומחוסר שימוש, עשויים להזדקק לקרצוף נמרץ יותר. שיטות פשוטות אלה של עשי זאת בעצמך יעזרו לך להסיר את הכתמים ולהחזיר את הברק כדי לשמור על תכשיטי הכסף שלך נוצצים. אז המשיכי לקרוא כדי ללמוד את הטיפים של סירקל עבור איך לנקות תכשיטי כסף. 

איך לנקות תכשיט כסף בדרך הפשוטה

איך לנקות תכשיטים מכסף - ניקוי שעון

כסף הוא מתכת רכה ומבריקה, ולכן ניקוי עדין הוא המפתח. תערובת של מים חמים וסבון כלים לשטיפת כלים, או אפילו שמפו לתינוקות, בדרך כלל יעשו את הטריק לניקוי תכשיטים יומיומיים. שיטה זו פועלת גם לניקוי תכשיטי זהב.

  • הוסיפי כמה טיפות של סבון כלים נוזלי למים חמים. ערבבי עד שנוצרות בועות.
  • השרי תכשיטים בתמיסה למשך 5 עד 10 דקות.
  • השתמשי במברשת רכה, כמו מברשת שיניים, כדי לנקות את החריצים.
  • שטפי את התכשיטים במים חמים.
  • לייבוש, שפשפי את התכשיטים בעדינות עם מטלית כסף או מגבת מיקרופייבר (הימנעי משימוש במגבות נייר, מכיוון שאלה יכולות לשרוט את הכסף).

לעתים קרובות ניתן לנקות תכשיטי כסף משובחים עם יהלומים או אבני חן יקרות אחרות גם עם מים וסבון. עם זאת, שקלי לדבר עם תכשיטן לפני ניקוי חפצי ערך או לנקות אותם באופן מקצועי בכדי שיהיה בטוח.

איך מנקים עם סודה לשתייה

ערבבי 2 כפות סודה לשתייה על כל כף של מים להכנת משחה, ואז שפשפי את התערובת בעדינות על התכשיטים. שטפי וייבשי בעזרת מטלית רכה או מגבת מיקרופייבר. את יכולה גם לנקוט בשיטה דומה באמצעות עמילן תירס. רק תני למשחה להתייבש לחלוטין כדי להסיר את הכתמים.

איך מנקים עם לימון ושמן זית

ערבבי 1/2 כוס מיץ לימון וכפית שמן זית לתמיסה. טבלי מטלית נקייה בתמיסה ושפשפי בעדינות את הכסף עד שהוא בוהק. שטפי וייבשי.

איך לנקות תכשיט כסף בבית עם חומץ וסודה ושתייה

ערבבי 1/2 כוס חומץ לבן ו -2 כפות סודה לשתייה, ואז תני לתכשיטי הכסף לשהות בתערובת שעתיים-שלוש לפני השטיפה והליטוש.

איך לנקות תכשיט כסף עם משחת שיניים

כמות קטנה של משחת שיניים מדוללת ומברשת יכולים לעשות פלאים לניקוי תכשיטי כסף. רק וודאי שמשחת השיניים אינה מלבינה, ואל תשתמש בשיטה זו בשום דבר עם ציפוי כסף.