איך מכינים יוגורט?

לא רבים יודעים שיוגורט זה מאכל שאפשר להכין לבד בבית, בלי מאמץ גדול מדי. מעניין אותך ללמוד איך מכינים יוגורט? תמשיך לקרוא את המאמר הבא. 

איך מכינים יוגורט

מדוע להכין יוגורט משלך?

הסיבה המשכנעת ביותר להכין יוגורט בבית היא שהתוצאות פנומנליות. אפילו בפעם הראשונה שבה תכין את היוגורט הביתי, ייתכן שהוא יתעלה על כל יוגורט שאכלת עד כה. היוגורט שתכין בבית יתחרה במהירות בדברים הטובים ביותר שאתה יכול לקנות בחנות.

מנקודת מבט מעשית לחלוטין זה גם הרבה יותר משתלם מאשר לקנות בסופר יוגורט. המחירים משתנים בהתאם למותג ולמיקום, אבל לקנות חבילה של יוגורטים מדי שבוע תעלה משמעותית יותר מאשר להכין המון יוגורט ביתי. ובהתחשב בכמה קל להכין את זה בעצמך וכמה מדהימות התוצאות, זה טיעון משכנע למדי.

בחירת היוגורט הראשוני

איך מכינים יוגורט?

זה אולי נראה מצחיק לקנות יוגורט להכנת יוגורט, אך הדבר נחוץ רק בפעם הראשונה. אתה יכול להשתמש ביוגורט הנותר מהנגלה הקודמת שלך כדי להכין את הבא, וכן הלאה. והכי חשוב, חפשו יוגורט שעליו מופיעים המילה אקטיב. הכוונה היא לאורגניזמים החיים או לחיידקים "טובים" אשר יהפכו את החלב שלך ליוגורט. דבר נוסף שיש לזכור הוא לוודא שמדובר ביוגורט רגיל – ולא ביוגורט בטעמים. 

חלב – להכנת היוגורט המושלם חייבים חלב איכותי

אתה יכול להשתמש בחלב מפוסטר, ובחלב רזה למחצה או חלב עם אחוזי שומן גבוהים. חלב מלא ייתן לכם יוגורט סמיך וקרמי יותר.

ציוד – להכנת היוגורט הביתי

תזדקק לבקבוק תרמוס כדי לשמור על החלב שלך חמים ונעים בזמן שהחיידקים עושים את עבודתם והופכים אותו ליוגורט. בקבוקון רחב הוא הטוב ביותר. אם אין לך תרמוס, השתמש בסיר כבד עם מכסה, ושמור אותו במקום מבודד וחם – תנור שמוגדר בטמפרטורה נמוכה מאוד יעבוד. תזדקק גם למחבת לחימום החלב, כף או מזלג וכמה צנצנות לאחסון המנה המוגמרת שלך.

5 צעדים לשאלה – איך מכינים יוגורט ביתי?

שלב 1:

הוסף 2 כפות יוגורט חי לבקבוק תרמוס.

שלב 2:

מחממים ליטר חלב מלא שומן על אש בינונית-נמוכה עד שהוא כמעט מבעבע (85 מעלות צלזיוס), תוך ערבוב לעיתים קרובות כדי שלא יידבק לקרקעית. השאירו אותו להתקרר כדי שתוכלו להכניס אליו את האצבע אך הוא עדיין יהיה די חם (46 ºC). אם רוצים לדייק, ניתן להשתמש במד חום. 

שלב 3:

מוזגים את החלב לתרמוס ומערבבים היטב לשילוב עם היוגורט ואז שופכים פנימה את כל החלב שנותר, תוך ערבוב עדין.

שלב 4:

שמים את המכסה מיד, ואז מניחים בצד למשך 8 שעות לפחות. חשוב לוודא שהתרמוס לא זז כלל במהלך הזמן הזה, אז הרחק אותו מהאיזור המרכזי של המטבח. 

שלב 5:

והנה יש לכם את זה – יוגורט טעים ושמנתי. אחסנו בצנצנות במקרר. זה ישמר כמו יוגורט רגיל שקונים בחנויות.

השלב הבא – ללמוד איך מכינים יוגורט קפוא!