איך מכינים פופקורן בסיר

איך מכינים פופקורן בסיר?

כל אחד יודע איך מכינים פופקורן במיקרו, אבל להכין פופקורן בסיר זאת אמנות. סירקל כאן כדי ללמד אתכם את סודות הפופקורן, כך שבסוף המדריך הבא כל אחד מכם ידע בדיוק איך מכינים פופקורן בסיר. 

האם פופקורן בסיר בריא יותר?

בגלל היותו דל קלוריות ועשיר בסיבים, פופקורן בדרך כלל בריא. אבל כמו כל פופקורן תוצרת בית, פופקורן בסיר יכול להיות בריא (או לא בריא) בהתאם לאופן שבו אתם מכינים אותו – הכל תלוי בכמה חמאה, מלח ותוספות אחרות אתם בוחרים להוסיף. פופקורן שמכינים על הכיריים הוא בדרך כלל בריא יותר מאשר פופקורן במיקרוגל שתקנו בחנות או פופקורן חמאתי שתאכלו בבית הקולנוע, כך שזוהי הבחירה המתאימה ביותר להכנה ביתית. 

המתכון לפופקורן בסיר

מתכון זה מניב מנה גדולה – כ-10 כוסות פופקורן. 

רכיבים:

  • 2 כפות שמן (קנולה , זית או חמנייה)
  • 1/3 כוס גרעיני פופקורן
  • חמאה מומסת
  • מלח

הוראות:

שלב 1: הדליקו את האש

לוקחים סיר גדול ומדליקים את האש – הצעד הראשון לפופקורן בסיר. 

יוצקים את השמן והגרעינים לסיר ומכסים. הניחו על הכיריים על אש בינונית. המתינו בסבלנות כדקה עד שתשמעו את הפופקורן מתחיל לרחוש. המשיכו לחכות. בסופו של דבר, תשמעו את הפופ הראשון.

טיפ מאיתנו: שימוש בחום בינוני חשוב כדי למנוע את שריפת הגרעינים. לבדיקת הטמפרטורה יש לחמם את השמן בסיר ובתוכו כמה גרעינים בלבד. ברגע שהגרעינים האלה קופצים יפה, תדעו שהגיע הזמן להוסיף את הגרעינים שנותרו.

שלב 2: טלטלו את הפופקורן

ברגע שהגרעין הראשון מתפוצץ, התחילו לנער את הסיר והחזיק ואת המכסה כדי שלא יעוף. (כדי להכין פופקורן פריך במיוחד, שמרו על המכסה פתוח מעט בזמן שאתם משקשקים או השתמשו במכסה שיש בו חור קטן כדי לאפשר קצת אדים לצאת החוצה).

המשיכו לטלטל את הסיר ככל שקצב הקפיצה עולה – זה המפתח כדי להימנע משריפת הגרעינים. אחרי 2 או 3 דקות, הקפיצה תאט ותביא בסופו של דבר לסיום הפצפוצים. הסירו את הסיר מהאש.

טיפ מאיתנו: השאירו את המכסה על הסיר עוד דקה אחרי שתפסיקו לשקשק אותו – עוד עשויים לצוץ כמה גרעינים. כשאתם מסירים את המכסה, פתחו אותו רחוק מכם כדי למנוע מגע עם האדים.

שלב 3: הוסף תערובות

יוצקים את החמאה המומסת על הפופקורן ומנערים. אנו ממליצים לעשות זאת בתבנית ולהוסיף את המלח אחרון כך שייצמד בצורה אחידה יותר. אם אתם רוצים להסתעף מתוספות הפופקורן הקלאסיות של חמאה ומלח, יש מגוון של תערובות מיוחדות שניתן להוסיף אליו. 

טיפ מאיתנו: למלח בסגנון קולנוע, השתמשו במלח עדין או השתמשו בעלי ומכתש כדי לטחון מלח גס. הגרגירים העדינים יהפכו את הפופקורן למלוח בצורה נעימה, ותוכלו להשתמש בפחות מלח מבלי לוותר על הטעם.

איך מכינים פופקורן בסיר? התוצאות הסופיות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *