סידור הבית

סידור הבית

רוצים להתחיל במלאכת סידור הבית? אנחנו בסירקל כאן כדי לעזור לכם לעשות את זה בצורה הטובה ביותר. נציג כאן מגוון שיטות לסידור שתוכלו לעקוב אחריהן. אז המשיכו לקרוא כדי להפוך את הבית שלכם להכי מסודר שאפשר. 

סידור הבית בשיטת מארי קונדו

אלא אם כן אתם חיים מתחת לסלע, כנראה שמעתם על מארי קונדו – מלכת הארגון האולטימטיבית. קונדו מתמחה בתחום סידור הבית בשיטה יפנית, ויכולה לתרום לכם מאוד בתהליך בסידור. ניתן כאן כמה טיפים גאוניים של קונדו:

1. שמרו רק את מה שמשמח אתכם

סמיילי

היו נשארות שאריות מאוכל שאהבתם? האם תמשיכו לצפות בסרט גרוע? התשובה היא לא. אז למה כדאי שתתייחס לחפצים שלך אחרת? העצה של מארי קונדו פשוטה: שמור רק מה שמביא לך שמחה ותיפטר מכל השאר.

2. התמודדו עם קטגוריות, לא עם חדרים

סידור הבית זו התחייבות ענקית, ולכן חשוב שתהיה לכם תוכנית לפני שתתחילו לעבוד. ארגון חדר אחר חדר נראה יעיל, אך קונדו קוראת לכם להתמקד בקטגוריות. לדוגמה, במקום לסדר ולמיין את כל המגבות בחדר האמבטיה של הילדים, עברו ראשית על כל המגבות שמצויות ברחבי הבית. 

3. אל תתנו לנוסטלגיה לפגוע בשיקול דעתכם

כרטיס קולנוע מהסרט האהוב עליכם או תוכנית מהצגת בית הספר של ילדכם עשויים לפרוט על מיתרי ליבכם, אך המזכרות הללו אינן עושות חסד עם הבית שלכם. אז למה לשמור עליהם? אנחנו יודעים מה אתם חושבים: מה אם התכשיטים של פעם מביאים לך שמחה? מצא דרך לאחד אותם. במקום שיהיה לכם קופסה עם כרטיסי יום הולדת ישנים של סבתא, הניחו אותם בספר אלבומים שיכול להתאים למדף הספרים החדש שלכם. או שמרו את המתכונים המשפחתיים היקרים שלכם בדרכים חכמות אחרות.

4. כבדו את החפצים שלכם

סידור הבית - אווירה

תסתכלי בארון שלך. האם השמלות גולשות מהמתלים? האם נעליים יקרות פזורות בכל הרצפה? זה בסדר, את לא לבד. אך הטיפ של קונדו קובע שיש לדאוג לבגדים, לאחסן אותם בצורה נכונה ולא להזניח אותם. לא משנה כמה עלו הבגדים שלך, אף אחד לא רוצה להסתובב בעולם עם בגדים מקומטים, מוכתמים או מקושקשים!

5. למדו את אומנות הקיפול

אם אין לכם שידה, אנו ממליצים לכם להשיג אחת ומהר. לפי קונדו, הבגדים שלך יהיו "מאושרים יותר" אם תקפל אותם. אחרי שאתה מקפל את הצעיפים, השמלות והמכנסיים שלך, קונדו ממליץ לערום אותם אנכית בארון שלך – לטענתה זה תופס הרבה פחות מקום מאשר תלייה. 

6. היפטרו מהניירת

אם כבר מדברים על מערכות מיותרות, ארון התיוק שלך צריך ללכת. זה בכל זאת העידן הדיגיטלי! אתה יכול למצוא עותקים של כמעט כל מסמך במשרד על המחשב. 

עכשיו שלמדתם כמה טיפים, נותר לכם לחקור קצת על סידור הבית מחירים.